Czy wiedziałeś, że...

Okolica w której przebywasz będąc w Kirowym Gościńcu sprawi, że zakochasz się w niej od pierwszego wejrzenia. Ale ta okolica to nie tylko przyroda którą będziesz mógł zobaczyć i poczuć. To także działająca na wyobraźnię historia tego miejsca, nierzadko owiana tajemnicą, która potrafi przyprawić o dreszczyk na plecach. Czy wiedziałeś że...

  • w Kościelisku jest ulica o nazwie Droga Królewska. Skąd taka nazwa? Kiedy wojska Szwecji w czasie Potopu zaczęły okrążać armię Jana Kazimierza, droga przez Kościelisko okazała się jedyną drogą ewakuacji dla polskiego króla i jego armii.
  • nie jest prawdą, że tędy biegł słynny Bursztynowy Szlak. Ale Kościelisko stanowiło ważną osadę na średniowiecznym szlaku kupieckim, łączącym Polskę z Wiedniem i Węgrami.
  • na pewno słyszałeś o takich państwach, jak Watykan, Liechtenstein, Andora, czy San Marino. Kościelisko było podobnym mini-państwem w XVIII wieku.
  • Janosik – bohater filmu grany przez Marka Perepeczkę, był postacią literacką, zainspirowaną przez działającego w rejonie kościeliska przywódcę tatrzańskich rozbójników.
  • właśnie w  Kościelisku mieszka Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower.

Rezerwacje

telefon: 18 207 03 55
fax: 18 207 03 55
recepcja@kiry.com.pl

rezerwuj pokój przez naszą stronę

telefon: 18 207 03 55
fax: 18 207 03 55
recepcja@kiry.com.pl

rezerwuj pokój przez naszą stronę

Rezerwacje